Pronajmout, nebo koupit?

Vyzkoušejte naši srovnávací kalkulačku nájmu a hypotéky. Kalkulačka je orientační, přesné srovnání Vám připravíme ve spolupráci s našimi obchodními partnery po vyplnění krátkého formuláře.

tedy Kč ročně
%
%
let
Jak porovnáváme koupi a pronájem?

Naše kalkulačka porovnává celkové náklady na pronájem s celkovými náklady na koupi, a to nejen na základě měsíční splátky nájemného nebo hypotéky.

Při výpočtu nákladů na pronájem vycházíme z výše měsíčního nájemného, jednorázové provize zprostředkovatele vycházející z celkové roční výše nájemného a ročních poplatků. Tento výpočet nezahrnuje žádné poplatky za údržbu, které vám jako nájemci mohou vzniknout.

Pro výpočet nákladů na koupi začneme s kupní cenou a vypočítáme počáteční akontaci a různé poplatky s tím spojené; měsíční provizi zprostředkovatele hypoteční splátky, poplatky za registraci v katastru nemovitostí, poplatky správce registrace, poplatek za ocenění nemovitosti, poplatky za zpracování hypotéky a registraci. Tyto náklady jsou předem definované a nezahrnují poplatky za služby, údržbu domu ani poplatky za komunální služby.

Tato kalkulačka poskytuje pouze orientační porovnání na základě vámi zadaných údajů.

Akontace

Výše minimální akontace je aktuálně jedním z největších problémů při koupi nemovitosti pomocí hypotečního úvěru. Je to také pravděpodobně jeden z důvodů, proč si 70 % lidí byt pronajímá. Dle pokynů České národní banky je maximální poměr úvěru k hodnotě nemovitosti (LTV) 80 % (90 % pro žadatele mladší 36 let).

Buďte v obraze

Ještě se nechystáte nakupovat?
Sledujte průběžně vývoj úrokových sazeb a využijte ten správný moment.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů společností DALTEN media s.r.o. privacy policy